PROČ NÁS VYBRAT ?

Vždy nadstandardní záruka na nátěry fasád 3 až 10 let!

 

Vnitřní i venkovní malby a nátěry vždy včetně přikrytí a úklidu v rámci prací


Desítky referencí realizovaných fasád, maleb a nátěrů, kamenných a mramorových koberců

 

Zaměření a cenový rozpočet včetně dopravy zdarma

 

Na všech našich zakázkách vždy pracují pouze zkušení řemeslníci

 

Cenový rozpočet, který nabídnu a na kterém se domluvíme, nebude překročen.


Opravy, malby a nátěry, kamenné a mramorové koberce provádíme vždy výhradně s certifikovanými materiály.

 

Dodržuji termíny nástupu řemeslníků na zakázku a termín dokončení realizace zakázky.

 

Neúčtuji zálohy před nástupem na zakázku. Více info zde:

 

.......................................................

Kontakt

Pavel Pravda, info@barevne-fasady.cz

tel.: 774 777 787

VIDEO REFERENCE

logo černe ovce.jpg

 

Pod tímto odkazem najdete pořad České televize, v němž jsem byl požádán o krátké doporučení, jak postupovat při objednání řemeslné firmy a čeho se vyvarovat.

.........................................................

 

Preferované činnosti:

nátěry fasád –  renovace a opravy fasád

malířské a natěračské práce

 

Preferované oblasti realizace:

České Budějovice a okolíPraha a okolí

Jihočeský krajStředočeský kraj

 

Systém slev jak nabízím:

leden - únor ............. 10%

Březen - Říjen ........ standartní sezonní ceny

Listopad - Prosinec ........ 10%

VÍCE INFO ZDE

A A A

logo vizitka.jpg

 

...@centrum.cz 2011-07-15 11:19 Poradna-Diskuze-Reference Dobrý den, kolik nátěrů je potřeba na dosažení 30min požární odolnosti s No-Burn na dřevo? Děkuji Gabo

Dobrý den, na každých 15min (R15) je potřeba jeden nátěr. To znamená, že na 30 min (R30) je potřeba dvou nátěrů.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

...@seznam.cz 2011-07-16 08:34 Poradna-Diskuze-Reference Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně zateplení fasády. Rádi bychom zateplili naši chatu na Šumavě svépomocí. Jaký je doporučený postup nebo kde najdu  spolehlivý pracovní postup? Moc děkuji za radu Mikesková

Dobrý den, podrobné informace naleznete např. na www.caparol.cz. Ve zkratce Vám mohu takto popsat základní postup zateplení:

 

  • příprava podkladu/ podkad je dobré omýt tlakovou vodou, případně zpenetrovat, vyrovnat nerovnosti 
  • lepení izolantu
  • broušení izolantu (nerovnost by neměla být větší než 3 mm na dvoumetrové vodováze, brousit hlavně spoje izolantu)
  • kotvení izolantu/ 6 ks talířových hmoždinek na m2 vždy druhý den po nalepení
  • přetažení talířových hmoždinek lepidlem
  • natažení lepidla a perlinky (síťoviny), v případě minerální vaty nutné natáhnout 2x během dvou dnů
  • broušení lepidla
  • penetrace podkladu (doporučuji ve stejném odstínu jako bude konečná fasáda)
  • natažení vrchní probarvené omítky (vždy je nutné, aby na každém patře lešení natahovala minimálně jedna osoba z důvodu kvalitního napojení omitky mezi patry)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...@seznam.cz 2011-07-29 20:17 Pane Pravda, moc děkuji za odvedené práce, zdi jsou perfektně vyspravené, malířské práce a nátěry dveří jsou moc pěkné. Ještě jednou děkuji, ráda Vás doporučím. Reichlová

Děkuji, pani Reichlová, za doporučení, budu rád. Pavel Pravda

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...@seznam.cz 2011-08-06 18:30 Nátěry byly provedeny dle dohody, řemeslníci odvedli kvalitní práci. S doporučením našim zákazníkům nemám problém, R. Koutný

Těším se na další spoluprác,i pane Koutný, Pavel Pravda

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...@gmail.cz 2011-08-07 11:30 Pane Pravda, dnes mi přišla firma zaměřit a nacenit štukování bytu, účtují si 190 Kč za m2 . Zdá se mi, že částka je přehnaná. Bylo by možné mi poslat běžnou cenu za štukování?

Dobrý den, cena štukování nebo v podstatě všech řemeslných prací se určuje dle mnoha faktorů, jako je místo zakázky, momentální stav podkladu, výběr materiálu, rozsah zakázky atd. Cena, kterou uvádíte, je na horní hranici. Nedokážu ale posoudit dle toho, co jste poslala.

Pokud s cenou nesouhlasíte, máte jako zákazník právo využít služeb jiných firem, řemeslníků a nechat si vypracovat více nabídek. Věřte mi, že pokud Vám 3-4 firmy nabídnou cenu podobnou, je pravděpodobné, že uvedená cena je reálná.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...@firemní.cz 2011-08-17 11:14 Dobrý den, využívám nabídky z reklamních novin ..., kde nabízíte poskytnutí informací z oblasti stavebních řemesel. Nevím, zda budete ochoten zabývat se mými dotazy, ale přesto si dovolím Vás oslovit. Jsem vlastníkem nového rodinného domku kolaudovaného v říjnu 2007. Bohužel už nyní musím řešit pár drobností, které mě u nového domu trápí.

1. Z venkovní strany máme mezi rámem oken a fasádou vidět bílé plastové pásky/tenké lišty, které částečně překrývala tažená fasádní barva a už loni se začala olupovat a praskat především na jižní a západní straně. Místy je už vidět i šedá omítka a mezi oknem a zdí jsou v rozích dokonce vidět cihly. Taktéž u stropu na terase mezi zdí a dřevěným podbitím začala fasádní barva odpadávat. Kontaktovali jsme zhotovující firmu a bylo nám řečeno, že se to běžně stává v místech, kde se setkávají různé podkladové materiály. Například lišty okolo oken se uvolní (vylezou) a v podstatě se s tím nedá nic dělat. Podle mého názoru lišty dodatečně rozhodně nevylezly, protože vyčnívaly hned od začátku, ale měly být právě v prvopočátku zakryty omítkou, a pak teprve nanesena fasádní barva. Bohužel já ani manžel nemáme stavební vzdělání a zkušenosti, takže nás nenapadlo problém předvídat a reklamovat tedy provedení ihned.

2. Na terase, která je součástí domu a z větší části zastřešená, se nám odlupují dlaždice a sokl přiléhající k fasádě. Závady byly sice několikrát opraveny, ale po každé zimě nebo už v jejím průběhu se opakovaně objeví, a to i na opravených místech.

Snad jsem problémy popsala aspoň trochu srozumitelně a hlavně doufám, že se najde nějaké řešení.

Předem děkuji za odezvu.S pozdravem Eva No...

 

Dobrý den, pani No ...

Rád poradím, pokud vím. Berte to ale prosím jako odhad, co by s tím mohlo být, bez prohlídky nelze cokoliv určit ...

1/ Bílé plastové pásky jsou pravděpodobně takzvané „apu lišty“. Dle mého názoru jsou dvě možnosti, proč se to stalo. Špatně nalepená apu lišta se uvolnila a dělá tyto problémy (řemeslníci pravděpodobně nalepili lištu na neočištěný povrch). Druhá varianta je špatně namontované okno, neboli nedostatečně zafixované, pohybuje se a díky tomu praská fasáda. Toto by ale muselo dělat i v interiéru okolo oken.

To samé lze říci i o spoji zdi a podbití. Pokud je špatně udělané podbití, může to dělat problémy.  Pokud se ale již odlupuje omítka, zřejmě nebyl dodržen tech. postup u zateplení, těžko posoudit takto po e-mailu.

Co se týká apu lišt, ty vyčnívat trochu mají, cca 2 mm.

2/ Zde se jedná pravděpodobně o nějakou vlhkost, špatnou izolaci, špatně nalepené dlaždice. Venku má být použita mrazuvzdorná dlažba a k tomu adekvátní lepidlo. V tomto Vám bohužel nedokážu moc poradit, pokud to nevidím.

Pokud to tedy shrnu, u fasády s největší pravděpodobností nebyl dodržen technologický postup, pokud je vše provedeno tak, jak se má, v žádném případě se nemůže odlupovat nebo praskat omítka, zvlášť u novostavby. To, že Vám firma řekne, že se to běžně stává, je prosím nesmysl. Nedovedu si představit, že certifikovaný zatepl.systém by byl schválen v ČR, pokud by dodavatel předložil, že se to       „běžně stává“.

Nevím, jestli jsou provedené práce ještě v záruce, pokud ano, doporučuji se obrátit na nějakého certifikovaného odborníka, který Vám dá úřední potvrzení o tom, že bylo něco špatně provedeno. Potom lze s firmou lépe jednat o opravách, pokud se k tomu takto staví.

Poradím Vám prozatím, abyste co nejdříve alespoň ošetřili odkrytý polystyren, pokud je odhalen. Pokud je odhalen, brzy „opelichá“ a budete ho muset vyměnit, což není levná záležitost.

Snad jsem Vám trochu poradil, Pavel Pravda

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------